booked.net
 
 

 


Şoygu"nun uçağına yaklaşmaya çalışan NATO uçağının görüntüsü yayınlandı

Şoygu Rusya, NATO"ya ait bir uçağın, Baltık Denizi üzerinde, Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu"yu taşıyan bir uçağa yaklaştığı o anların görüntülerini yayınladı.

Rusya, NATO"ya ait bir uçağın, Baltık Denizi üzerinde, Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu"yu taşıyan bir uçağa yaklaştığı o anların görüntülerini yayınladı.
Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu"nun Kaliningrad"ta bulunan bir deniz okulunun törenine özel uçağıyla gittiği sırada Baltık Denizi üzerinde NATO"ya ait F-16 tipi savaş uçağı yaklaştı. Şoygu"nun uçağına yaklaşan ve takip eden F-16 uçağı Rusya Hava Kuvvetlerine bağlı SU-27 tipi savaş uçaklarının araya girmesiyle uzaklaştırıldı.

RUSYA SAVUNMA BAKANLIĞI ‘TACİZ" DEDİ
Gökyüzünde gelişen bu olay Rusya ve NATO tarafından ani tepkilere yol açtı. Tehlikeli gerilimin görüntüleri Rusya Savunma Bakanlığının resmi internet sitesinde yayınlanarak NATO uçağının yaklaşması ‘taciz" olarak nitelendirildi.

NATO"DAN AÇIKLAMA: “TANIMLAMA AMACI İLE YAKLAŞTIK”
NATO"nun resmi internet sitesinde yapılan açıklamada ise olayın gelişimi ile ilgili bilgiler verildi. Açıklamada uçakların Baltık Denizi üzerinde tarafsız bölgede karşılaştırıldığı aktarılarak NATO uçağının Şoygu"nun uçağına yaklaşma sebebinin ‘tanımlama" olduğu belirtildi.
(İHA)
12 Punto 14 punto 16 punto 18 punto ETİKETLER :   Şoygu"nun, uçağına, yaklaşmaya, çalışan, NATO, uçağının, görüntüsü, yayınlandı

YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


AnasayfaAnasayfa Köşe YazarlarıKöşe Yazarları Bize UlaşınBize Ulaşın RssRss
Maxiva


Nettehaber'i Twitter'da kişi takip ediyor.