booked.net
 
 

 


 Külliyede cübbeliler resmigeçidi. - 15/10/2020

İnci Görgülü
E-Posta
Yüksek Yargıçlardan sonra bir başka cübbe erbabı, "rektörler" de , Akademik Yıl açılışı vesilesi ile Külliyedeydi..
Binlerce odalı azametli yapıdaki Millet Kongre ve Kültür Merkezinde buluşup, Cumhurbaşkanının telkin , tavsiye ve görüşlerini dinlediler..
Ağırlıklı olarak, üniversiteleşme, burslar, harçlar gibi konularındaki atılımlar olmakla beraber, araya sıkıştırılan " erken seçim "gibi siyasi bir konuda da , parti görüşünü de öğrenmiş oldular..
Çoklu Baro ısrarına bakılırsa,muhtemelen ; yine cübbeleri ile savunmanın , -avukatlar gününde- Külliyeden feyz almaları planlanıyor..
Avukatların çoğunluğu şimdilik Külliye dergahına topluca "ihtiram duruşunu" düşünmüyor gibiler..
TBB Başkanı, bu görevi bihakkın yapıyor, ama Millet Kongre merkezini dolduramıyor, dar kadrolu daha samimi toplantılarla idare ediyorlar..
Cumhurbaşkanı , rektörlere , erken seçim talepleri - genellikle , "kabile devletlerinde olur" dedi, ..
Rektör cemaatinden, acaba , gelişmiş ülkelerde, rektörlerin cübbeleri ile huzura çağırılıp, siyaset ile karışık "akademi" üzerine " monolog" yapılan kaç ülke vardır sorusu, üzerine düşünen olmuş mudur, bilinmez..
12 Eylül askerin yönetime el koyması sürecinde; yargıçların cüppeleri ile Genelkurmaya derdest edilmesi üzerine , demokratlar uzun süre "kanlı gözyaşları " döktüler..
Bugün , cübbeli , cübbesiz her sıfattan evlat-ı vatan gönüllü olarak, külliyede ispat-ı vücut eyliyor.
Merhum Menderes, hükümetini eleştiren akademisyenleri "kara cübbeliler" sözleri ile, cübbelerinin renkleri üzerinden istiskal etmişti.....
Bugün artık rektörler beyaz cübbeleri ile , Cumhurbaşkanının ev sahipliğinde ortak akademik açılışlar yapıyor , muhalefet ile ilgili eleştirilerini dinliyorlar...
Demokrasinin yeni rejime "uyum süreci" devam ediyor..!!


İnci Görgülü


YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!

Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 Bu köşenin diğer yazıları;
AnasayfaAnasayfa Köşe YazarlarıKöşe Yazarları Bize UlaşınBize Ulaşın RssRss
Maxiva


Nettehaber'i Twitter'da kişi takip ediyor.